Jak przygotować się na jednodniowe wycieczki raftingowe w Kolorado

Jak przygotować się na jednodniowe wycieczki raftingowe w Kolorado

Już prawie ten czas. Zabieramy Cię i Twoich przyjaciół w przepiękną dziką przyrodę Kolorado na mokrą i dziką wycieczkę, której szybko nie zapomnisz. Kiedy spojrzysz wstecz na wspomnienia, które tworzysz, chcesz pamiętać zabawę i emocje, a nie rzeczy, które chciałbyś wiedzieć. 

Kiedy wybierasz się na rafting ze swoją grupą, nie będziesz musiał zabierać ze sobą zbyt wiele. Jednak nadal dobrze jest być przygotowanym.

Jak przygotować się do spływu tratwą?

Krok 1: Zaplanuj właściwą podróż

Pierwszym krokiem do przygotowania Ciebie i Twojej grupy do wyjścia na wodę jest upewnienie się, że zaplanowałeś podróż, która będzie działać dla wszystkich. Porozmawiaj ze wszystkimi, którzy mają zamiar zobaczyć, jak się czują. Czy są podekscytowani i gotowi do walki z trudnymi bystrzami? A może trochę onieśmiela pomysł wiosłowania przez trudne odcinki? 

Chcesz mieć pewność, że wybrałeś spływ odpowiedni dla każdego. Najlepszą strategią jest wybór poziomu trudności na podstawie najmniejszego lub najmniej żądnego przygód członka drużyny. Podczas gdy delikatny spławik rodzinny oferuje coś dla każdego, przygoda z białymi knykciami jest odpowiednia tylko dla starszych, sprawnych poszukiwaczy mocnych wrażeń.

Krok 2: Wiedz, czego się spodziewać

Zawsze miło jest być psychicznie przygotowanym i gotowym przed dniem spływu w Kolorado. Przeczytaj o wybranej przez siebie wycieczce raftingowej i skontaktuj się z dostawcą sprzętu raftingowego, jeśli masz jakiekolwiek pytania. 

Będziesz chciał wiedzieć, gdzie się spotkać, kiedy się tam dostać i jakie są warunki. Dotyczy to również pogody — nawet jeśli w Denver jest ciepło, w górach może być chłodno, a woda jest na ogół dość zimna. Gdy już wiesz, dokąd się udać i czego się spodziewać, możesz wszystko przygotować.

Krok 3: Zaplanuj, co spakować na spływ rzeką

Gdy zbliża się dzień, będziesz musiał zebrać niezbędny sprzęt. Prawdopodobnie posiadasz już wszystko, czego potrzebujesz, ale może się opłacić, aby zdobyć trochę zapasów. 

Jeśli wybierasz się na półdniowy lub całodniowy spływ raftingowy, zalecamy poniższą listę pakowania.

Jednodniowe wycieczki raftingowe w Kolorado

Lista kontrolna sprzętu do raftingu 

  1. Syntetyczna koszula z krótkim lub długim rękawem — materiały takie jak bawełna będą cię obciążać, gdy się zamoczą. 
  2. Wodoodporna powłoka — nie zawsze jest konieczna, ale w chłodniejsze dni kurtka lub wypożyczenie osłony przeciwbryzgowej przy odprawie zapewnią więcej wygodne
  3. spodnie kąpielowe/spodnie kąpielowe/szorty na deskę
  4. Bezpieczne obuwie — buty do wody są wspaniałym wyborem, jeśli je masz, ale buty do tenisa, które nie przeszkadzają ci w przemoczeniu, również się sprawdzają. 
  5. Pianka, jeśli ją posiadasz 
  6. Butelka wody
  7. Wodoodporny krem
  8. ​​przeciwsłoneczny Okulary przeciwsłoneczne z paskiem, aby je zabezpieczyć
  9. , bezpieczny pokrowiec na telefon, jeśli go przyniesiesz — zalecamy pozostawienie telefonu w szafce w naszej siedzibie
  10. Sucha zmiana ubrania i buty, kiedy wrócisz

Krok 4: Zaplanuj resztę swojej podróży

Kiedy wybierasz się w góry na półdniowy lub całodniowy spływ, być może będziesz w stanie zmieścić się w innych doświadczeniach. Możesz odwiedzić most i park Royal Gorge, jeśli wybierałeś się na rafting w Cañon City, lub spędzić trochę czasu w centrum Idaho Springs podczas raftingu Clear Creek. 

A jeśli masz więcej niż jeden dzień, dlaczego nie spędzić weekendu na podziwianiu pięknej dzikiej przyrody Kolorado? Możesz wybrać się na kemping lub glamping z rodziną i spędzić dni na odkrywaniu naszego pięknego stanu.

Krok 5: Posłuchaj swojego przewodnika

Bezpieczeństwo raftingu zaczyna się w momencie, gdy przewodnik zbiera wszystkich, aby porozmawiać o tym, czego się spodziewać. Otrzymasz wskazówki dotyczące raftingu, które pomogą zminimalizować ryzyko dla Ciebie i innych flisaków. I nie zapomnij słuchać swojego przewodnika przez całą podróż — będzie on wskazywał Ci, co robić przez cały dzień.

A co z wielodniowymi wycieczkami raftingowymi?

Pakowanie się na kilkudniowy spływ to coś zupełnie innego niż pakowanie na krótki dzień spływu. Każda pora roku i lokalizacja jest inna. Twój dostawca sprzętu do raftingu wyśle ​​Ci listę rzeczy do spakowania. Zwróć szczególną uwagę na tę listę – będzie zawierała zarówno przedmioty, które powinieneś przynieść, jak i te, które musisz zostawić w domu. 

Pamiętaj, że będziesz żył na tratwie, a Twój przewodnik przyniesie ze sobą większość niezbędnych zapasów. Musisz spakować się lekko.