Obóz raftingowy w Czarnogórze

Obóz raftingowy w Czarnogórze: przewodnik Jak wybrać najlepszy obóz

Spływ raftingowy po rzece górskiej uważany jest za jedno z najbardziej ekscytujących przeżyć na świecie. Nie da się pokonać raftingu, bez względu na to, czy jest to chłodna woda rozpryskująca się na twarz, czy przyspieszony skok w dół rzeki.

Niemniej jednak, przed wyruszeniem na przygodę powinieneś zawsze upewnić się, że współpracujesz z wykwalifikowaną i doświadczoną firmą ratingową. W celu zapewnienia przyjemnej wycieczki przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka niezwykle ważne jest, aby wybrana przez Ciebie firma raftingowa podjęła odpowiednie środki bezpieczeństwa. Przy wyborze obozu raftingowego w Czarnogórze należy wziąć pod uwagę inne czynniki.

W tym poście omówimy, na co zwrócić uwagę wybierając obóz raftingowy w Czarnogórze. Sprawdź tę listę przed wyruszeniem na kolejny rafting w Czarnogórze, aby upewnić się, że wybrana firma może bezpiecznie i skutecznie wykonać zadanie.

Wybór obozu raftingowego w Czarnogórze

Doświadczenie z obozu i personelu

Jak długo firma prowadzi działalność, to ważne i powszechne pierwsze pytanie, ale pomija ono bardzo ważny aspekt pytania. Oprócz tego, jak długo są w biznesie, ważne jest, aby wiedzieć, jak długo są w biznesie?. A jakie jest doświadczenie obecnego kapitana?”. Długoletnia firma z niedoświadczonymi operatorami może podnosić sygnały ostrzegawcze.

Szkolenie renomowanych przewodników

Jedną z zalet obozu raftingowego jest ich poziom wyszkolenia. Jeśli firma jasno mówi, że przewodnicy tratwy przechodzą rygorystyczny program szkoleniowy, to jest to bardzo dobry znak. 

Czy obóz szkoli własnych przewodników, czy zatrudnia przewodników z zewnątrz? Zanim zaczniesz swoje doświadczenie, koniecznie zapytaj firmę, jaki rodzaj certyfikatu muszą uzyskać przewodnicy, a możesz nawet zapytać o rodzaj szkolenia, przez które muszą przejść przewodnicy. W ten sposób nie ma niespodzianek, jeśli chodzi o ich wiedzę w tej dziedzinie.

Instrukcje

bezpieczeństwa Procedury bezpieczeństwa to kolejny znak dobrej firmy raftingowej. Przed wyruszeniem w przygodę upewnij się, że wiesz, co robisz. Upewnij się, że wszystkie wycieczki rozpoczynają się od instrukcji bezpieczeństwa, które omawiają nakazy i zakazy raftingu. 

Podczas raftingu mogą się zdarzyć nieoczekiwane rzeczy – część emocji – i chcesz wiedzieć, jak zareagować w przypadku nieoczekiwanego. Dobra instrukcja bezpieczeństwa obejmuje sprzęt, który nosisz, sposób ratowania, jeśli wypadniesz z tratwy, komunikację niewerbalną używaną podczas spływu oraz bezpieczne sposoby pływania, jeśli znajdziesz się w wodzie, dobrowolnie lub z zaskoczenia. Dobra firma powinna mieć przy sobie radioodbiorniki lub inne urządzenia komunikacyjne podczas wszystkich podróży.

Dobry sprzęt

Firma raftingowa powinna używać nowoczesnego i bardzo dobrego sprzętu. Ponieważ technologia i sprzęt stają się coraz bardziej zaawansowane, firmy raftingowe powinny okresowo ulepszać swój sprzęt, aby być na bieżąco ze standardami branżowymi. 

Jest to nie tylko bezpieczniejsze dla gości, ale świadczy o tym, że firma jest profesjonalna i godna zaufania. Jednak samo posiadanie zaktualizowanego sprzętu nie wystarczy; musi być również prawidłowo używany.

Właściwe kontrole bezpieczeństwa

Oprócz posiadania nowoczesnego sprzętu, firma zajmująca się raftingiem w Czarnogórze powinna również przeprowadzać regularne kontrole bezpieczeństwa, aby upewnić się, że sprzęt jest używany prawidłowo. Wszyscy uczestnicy spływu muszą nosić:

  • Osobiste urządzenie 
  • Buty lub sandały, które są zabezpieczone na pięcie i nie będą zsuwać się jak klapki lub
  • kask

Przed spływem firma powinna zawsze wyposażyć gości w ten sprzęt, a przewodnicy muszą zawsze zapewnić czy uczestnicy prawidłowo noszą sprzęt. PFD muszą być dobrze dopasowane, a kaski powinny być noszone przez cały czas przebywania na rzece. Ponadto wszystkie PFD muszą zostać zatwierdzone przez instytucje władzy, a sprzęt ten zostanie oznaczony, aby wykazać, że przeszedł standardowy proces testowania.

Co obejmuje wycieczka jednodniowa Rafting

Zimna woda jest często częścią raftingu i możesz chcieć uzyskać dodatkowy opcjonalny sprzęt, aby zapewnić sobie komfort podczas raftingu. Większość firm oferuje podczas swoich podróży pianki, buty rzeczne i kurtki przeciwbryzgowe. Powinieneś dowiedzieć się, czy te przedmioty są udostępniane bezpłatnie, czy też pobierana jest opłata za wynajem. Mogą one kosztować 10 EUR lub więcej za osobę do wynajęcia. 

Lunch powinien być zapewniony, jeśli wybierasz się na całodniową przygodę. Dowiedz się, czy specjalne wymagania żywieniowe mogą być spełnione podczas Twojej podróży, jeśli takie masz.

Rafting Trip Z Campem Modra Rijeka

Tutaj, na Rafting Camp Modra Rijeka, od 20 lat wywołujemy uśmiech na twarzach. Nie znajdziesz nic podobnego do naszych ekscytujących, bijących serce przygód raftingowych. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować szeroką gamę wycieczek raftingowych, od wypraw dla początkujących po wyprawy dla ekstremalnych flisaków. 

Rafting Camp Modra Rijeka oferuje rozrywkę dla aktywnych urlopowiczów, w tym rafting na rzece Tara, wizytę w kanionie Nevidio, rejs po jeziorze Piva, wycieczkę jeepem safari po Durmitorze, tyrolkę przez jezioro Piva, wycieczki rowerowe i piesze, alpinizm, wędkarstwo, itp. Skipperzy w Campie to profesjonaliści, posiadający wszystkie licencje, a używany sprzęt jest profesjonalny i najwyższej jakości.