Najlepszych atrakcji do zrobienia w Dubrowniku w Chorwacji

6 najlepszych atrakcji do zrobienia w Dubrowniku w Chorwacji

Dubrownik w Chorwacji jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. W ostatnich latach stał się bardziej popularny jako jeden z planów zdjęciowych do przebojowego serialu HBO Gra o tron ​​ze względu na średniowieczne Stare Miasto i oszałamiające krajobrazy.

Dubrownik jest moim domem przez wiele lat i nigdy nie wydaje mi się, żeby się nim znudziło. Chociaż jest coraz więcej turystów, coś w starych ceglanych uliczkach nie pozwala mi zostać.

Jeśli pragniesz zarówno plaży, jak i wakacji kulturalnych, Dubrownik jest idealnym miejscem dla Ciebie. Nie można nie poznać historii Dubrownika, jednocześnie podziwiając niesamowite wybrzeże Adriatyku w średniowiecznym mieście o tak wspaniałej architekturze.

Podsumowałem najlepsze rzeczy do zrobienia w Dubrowniku i podkreśliłem najważniejsze atrakcje i ciekawe miejsca. 

W tym przewodniku znajdziesz również moje rekomendacje dotyczące najlepszych miejsc do zobaczenia i odwiedzenia w Dubrowniku i okolicach. Po tym wszystkim razem zbadajmy, czym jest Dubrownik.

Jak dostać się do Dubrownika w Chorwacji?

Ponieważ Dubrownik jest najbardziej wysuniętym na południe miastem w Chorwacji, najwygodniej jest do niego dotrzeć samolotem, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy loty są dość częste.

Od początku sezonu do października British Airways oferuje loty z Londynu Gatwick.

W szczycie sezonu EasyJet lata codziennie z Londynu Gatwick do Dubrownika (z mniejszą częstotliwością przed i po). Istnieje również kilka lotów tygodniowo z Londynu Luton, Bristolu, Manchesteru i Edynburga do Dubrownika.

Wśród linii lotniczych latających do Dubrownika jest Ryanair.

Możesz latać TUI z Londynu Gatwick, Bristolu, Birmingham, East Midlands, Manchesteru, Doncaster Sheffield, Cardiff i Glasgow.

Do Dubrownika można dojechać z Londynu Stansted, Birmingham, East Midlands, Leeds Bradford, Manchesteru, Newcastle, Edynburga i Belfastu przez Jet2.com.

Z czego słynie Dubrownik?

Chorwackie miasto Dubrownik leży nad Morzem Adriatyckim w południowej części kraju. Dubrownik stał się znacznie bardziej ruchliwy i turystyczny w ciągu ostatnich kilku lat.

Pomimo tego, że jest to dość duże miasto, Stare Miasto jest jedynym miejscem, które jest zatłoczone przez turystów.

Wiele rejsów po Morzu Śródziemnym zatrzymuje się również w Dubrowniku, ponieważ znajduje się on na wybrzeżu Dalmacji. Oprócz promów można również wybrać się na rejs statkiem na okoliczne wyspy z Dubrownika.

Łatwo zrozumieć, dlaczego Dubrownik stał się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym, ponieważ jest tam tak wiele fajnych rzeczy do zrobienia i pięknych miejsc w jego okolicach.

6 najlepszych rzeczy do zrobienia w Dubrowniku

Odwiedź słynne mury Starego Miasta

Jedna z głównych atrakcji turystycznych Dubrownika nie może zostać pominięta, niezależnie od tego, ile czasu tam spędzisz. To wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest całkowicie otoczone murami.

Ich celem było powstrzymanie najeźdźców i ochrona miasta przed morzem i falami. Obecnie są jedną z głównych atrakcji turystycznych Dubrownika. Opłata za wejście na mury wynosi 200 HRK (kuna chorwacka).

Dwie godziny to maksymalny czas, jaki zajmuje jej przejście, a można to zrobić tylko w jednym kierunku!

Z niemal każdego miejsca na ścianach roztaczają się piękne widoki, ponieważ ściany są o wiele wyższe niż większość dachów w Dubrowniku. Ściany mają tylko trzy wejścia.

Wskazówka dla odwiedzających po raz pierwszy – idź po południu. Rano jest wielu gości z łodzi wycieczkowych, którzy pływają w dużych grupach, co często utrudnia spacery.

Ponieważ statki wycieczkowe odpływają wcześnie rano, większość z tych grup odpływa w porze lunchu, więc jeśli udasz się do murów po południu, będziesz mógł cieszyć się spacerem bez tylu osób.

Nawet jeśli wolisz, aby podczas spaceru po murach ktoś opowiadał Ci historię Dubrownika, możesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem.

Game of Thrones Tour jest koniecznością

Odkryłem również, że wycieczki piesze Game of Thrones w Dubrowniku należą do najpopularniejszych!

Minęło 11 lat od debiutu Game of Thrones i czytałem wiele artykułów wskazujących, które części miasta zostały użyte do kręcenia, ale to było to.

Odbyło się wiele zorganizowanych wycieczek pieszych, z przewodnikami prowadzącymi do wszystkich głównych miejsc filmowania na Starym Mieście, pokazującymi zdjęcia scen, dzięki czemu można je rozpoznać. Możesz nawet wypróbować ubrania GOT. 

Są to dwugodzinne wycieczki, które są świetnym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o ulubionym programie telewizyjnym podczas zwiedzania miasta.

Morska wycieczka

kajakiem Wyprawa kajakiem po morzu była kolejną popularną wycieczką podczas naszej wycieczki po Dubrowniku. Cena tej wycieczki wynosi około 200 HRK za osobę, obejmuje również przekąskę podczas wycieczki i kieliszek wina po powrocie na twardy grunt.

Doświadczenie pływania kajakiem pod murami Starego Miasta w Dubrowniku jest zarówno imponujące, jak i piękne.

Z kajaka wielkość ściany wydaje się jeszcze bardziej imponująca. Wycieczka obejmuje wyspę Lokrum, zanim dotrze do sekretnej plaży w ogromnej jaskini.

W pobliżu jaskini jest dużo nurkowania z klifów, więc zjedliśmy coś na przekąskę, popływaliśmy w wodzie i trochę odpoczęliśmy, zanim wyruszyliśmy w drogę do domu. Ta podróż była jeszcze niesamowita niż się spodziewałem. 

Kiedy wracasz z trasy, latem niebo rozświetla się czerwienią i żółcią, tworząc niesamowitą poświatę, idealną do robienia zdjęć na Instagramie. 

Przeglądaj Stare Miasto w Dubrowniku

Stare Miasto w Dubrowniku zostało już wspomniane. Jest jednak tak piękna, że ​​zasługuje na osobny wpis na tej liście najpopularniejszych rzeczy do zrobienia w Dubrowniku.

Nie można przegapić Starego Miasta w Dubrowniku, które jest otoczone murami miejskimi, o których wspomniałem wcześniej. Wiele ulic i domów na Starym Mieście jest zbudowanych z cegły i zbudowanych w tradycyjnym stylu.

Dubrownik doznał trzęsienia ziemi w 1667 r., które doprowadziło do drobiazgowej renowacji i konserwacji, którą można dziś zobaczyć. Poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie, spacerując po ulicach Starego Miasta!

Możesz spędzić cały dzień spacerując po Starym Mieście w Dubrowniku.

Aby dogłębnie przyjrzeć się historii Dubrownika, możesz również wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście.

Rejs statkiem na Wyspy Elafickie – Sipan, Lapud, Koločep

W porcie Starego Miasta w Dubrowniku znajduje się również wiele straganów, które sprzedają wycieczki i wycieczki statkiem na wyspy tuż przy wybrzeżu Dubrownika.

Jeśli jesteś miłośnikiem plaży i chcesz odpocząć od całego zwiedzania miasta lub innych czynności z tej listy wiader w Dubrowniku, jest to niezapomniany sposób na spędzenie dnia w Dubrowniku.

Plaże i morze są tutaj niesamowite i można spędzić przyjemny dzień na zwiedzaniu wspaniałych wysp.

Opłaty różnią się w zależności od wielkości łodzi, posiłków i napojów, liczby przystanków itp., ale zwykle wahają się od 300 do 700 chorwackich kun.

Możliwa jest rezerwacja wycieczki łodzią bezpośrednio w porcie w Dubrowniku. Zaleca się, aby zarezerwować Wyspach Elafickich z wyprzedzeniem online, jeśli odwiedzasz ją w szczycie sezonu, ponieważ szybko się wyprzedają.

piersiach widok na kolejkę linową

Z fortu na szczycie najbliższego wzgórza w Dubrowniku rozpościera się piękny widok na Dubrownik i jego okolice. Po jednej stronie jest morze, po drugiej wzgórza.

Dla tych, którzy czują się dobrze, mogą wejść na wzgórze, ale zajmie im to ponad godzinę. Dla tych, którzy są tak leniwi jak my, jest kolejka linowa, która zabierze ich na szczyt.

Znajduje się tu również restauracja, ale jest ona znacznie droższa niż restauracje na Starym Mieście. Widok jest jeszcze lepszy o zachodzie słońca, ponieważ przy delikatnym świetle czerwone dachy naprawdę się wyróżniają.

Jednodniowa wycieczka do Czarnogóry

Być może zastanawiasz się, w jaki sposób wizyta w Czarnogórze znajduje się na szczycie listy najlepszych rzeczy do zrobienia w Dubrowniku? Zastanawiałem się nad tym samym, dopóki nie odkryłem, że jest to jedna z najpopularniejszych jednodniowych wycieczek z Dubrownika do Czarnogóry.

Jeśli zdecydujesz się na tę jednodniową wycieczkę, polecam wypożyczyć samochód. Z samochodem będziesz miał więcej swobody w odkrywaniu Czarnogóry we własnym tempie. Tutaj znajdziesz najlepsze panoramiczne drogi w Czarnogórze.

Dubrownik znajduje się zaledwie godzinę jazdy od Herceg Novi w Czarnogórze. Jednodniowe wycieczki z Dubrownika do Herceg Novi, Kotoru, Budva i różnych przystanków na trasie zajmą cały dzień.

Wycieczka samochodem nie jest dla wszystkich, ale jeśli jesteś podróżnikiem, który chce sprawdzić jak najwięcej doświadczeń z listy życzeń w Europie i nie masz nic przeciwko spędzeniu kilku godzin w drodze, to jest super!

Dlaczego poleciłem Dubrownik

Dubrownik to urocze miasto, w którym często się zatrzymuję i chętnie poleciłbym je wszystkim.

Podsumowałem, co robić w Dubrowniku, wymieniłem najlepsze miejsca do odwiedzenia i poleciłem, co warto zobaczyć w Dubrowniku.